Mikołajki

„Mikołaju nasz, skąd prezenty masz…”. Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj z Śnieżynkami z miejscowego Publicznego Gimnazjum w Brąszewicach. Dzieci wspólnie śpiewały i tańczyły. Na zakończenie otrzymały słodkie upominki i książkę.

Wizyta u strażaków

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brąszewicach

„Już strażacy przyjechali, pali się, pali się….”. Na szczęście, to nie u nas, ale dzieci znają numer alarmowy do straży pożarnej. Podczas wycieczki poznały trudną pracę strażaka, w jakich okolicznościach można ich wzywać. Miłą atrakcją spotkania była możliwość ubrania dzieci w strój strażaka.

Marzycielska Poczta -List do Nikoli

Dzieci z grupy „lisków” przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji pisania listów do chorych dzieci. Wybrały 5-letnią Nikolę K., dla której narysowały swoje portrety i wykonały kartki świąteczne.

Spotkanie z myśliwymi

„W leśniczówce za lasem, spoglądając przez okno, szmer usłyszał myśliwy…”. To nasze dzieci przyjechały odwiedzić myśliwych z koła łowieckiego „Hubertus”, przywożąc im karmę dla zwierząt leśnych. Wycieczka zakończyła się śpiewaniem piosenek, konkursami i pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Wycieczka do lasu

„Kolorowe listki, z drzewa spaść nie chciały, kolorowe listki na wietrze szumiały…”. Dzieci z grupy „lisków” i „żółwików” korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybrały się na wycieczkę do lasu.